شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

تعمیرات در نیروگاه ها یکی از فعالیتهای اصلی ، جاری و بسیار پر اهمیت است

تعمیرات در نیروگاه ها یکی از فعالیتهای اصلی ، جاری و بسیار پر اهمیت  است
رییس هیات مدیره شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس :در نیروگاه های برق همانند هر واحد صنعتی نگهداری و تعمیرات یکی از فعالیتهای اصلی ، جاری و بسیار پر اهمیت می باشد

مهندس محمد بیات رییس هیات مدیره شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس  در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی این شرکت افزود : در نیروگاههای برق همانند هر واحد صنعتی نگهداری و تعمیرات یکی از فعالیتهای اصلی و جاری و بسیار پر اهمیت می باشد و این موضوع با پیگیری معاونت مهندسی و برنامه ریزی این شرکت و تلاش پرسنل نیروگاه های تحت پوشش پیگیری می شود .

وی افزود : روش نگهداری و تعمیرات در نیروگاه ها عمدتاَ بصورت پیشگیرانه بوده ولی روشهای تعمیرات اصلاحی و اضطراری نیز همواره وجود دارد.

مهندس بیات بیان داشت : برنامه نگهداری و تعمیرات نیروگاه ها در شبکه های به هم پیوسته الزاماَ بر اساس روش پیشگیرانه است اما به علت محدودیتها و مشکلات اجرائی کلیه فعالیتهای نگهداری مطابق برنامه انجام نشده و لاجرم سهم نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه نسبت به سهم تعمیرات اصلاحی و اضطراری کاهش می یابد.

وی گفت : در نیروگاه ها انجام فعالیتهای نگهداری و پیشگیرانه از دو جهت لازم و ضروری است یکی از دیدگاه نیروگاه به عنوان یک واحد صنعتی و دیگری از دیدگاه شبکه که نیروگاه به عنوان یک عضو از اعضاء شبکه در آن حضور دارد .

مهندس بیات تاکید کرد :شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس که وظیفه بهره برداری از نیروگاه های کازرون ،کنگان ،بوشهر،خارک و همچنین نیروگاه بادی سایت باباکوهی شیراز را بر عهده دارد در شش ماه نخست سال جاری عملکرد قابل توجهی در زمینه فنی ارایه کرده است .

وی افزود : آنچه در شش ماه نخست سال جاری در زمینه تعهدات  تولید پیشبینی شده بود با درصد های قابل ملاحظه و بالاتری انجام گردیده است .

بیات ادامه داد:در نیروگاه کازرون طبق پیشبینی اولیه این شرکت در شش ماه نخست میبایست 3288000 مگاوات ساعت برق تولید شود که  این رقم با رشد قابل توجهی به میزان 3483000 مگاوات رسیده است .

وی گفت : درشش ماهه نخست سال جاری در  نیروگاه بوشهر نیز میزان تولید با رشد 40 درصدی و در نیروگاه گازی کنگان با رشد 20 درصدی نسبت به پیشبینی انجام شده بوده است .

رییس هیات مدیره شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس ادامه داد:در زمینه آمادگی نیز آنچه پیشبینی شده است با میزان آمادگی کسب شده  رشد  قابل توجهی مشهود است که این رشد در نیروگاه کازرون 4/5 درصد  و در نیروگاه های کنگان و بوشهر هرکدام  به ترتیب 9 و 23 درصد بوده است .

این مقام مسیول با اشاره به اقدامات انجام شده در نیروگاه های تحت مدیریت افزود : بازدید دوره ای واحد 2 بخار کازرون نیز با تلاش پرسنل 5 روز زودتر انجام شد و بازدید دوره ای واحد 3 بخار این نیروگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین به بازدید مسیر داغ واحد GEF5 نیروگاه خارک اشاره نمود و افزود : این بازدید در حال انجام است و با توجه به اهمیت نیروگاه خارک این شرکت با تمام توان تلاش خواهد کرد برق پایدار و مطمین را در اختیار هموطنان قرار دهد .

۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۲۰
تعداد بازدید : ۲۳۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تماس با ما

آدرس :شیراز - حد فاصل پل حر و پل باغ صفا
خیابان ساحلی جنوبی جنب فرمانداری

شرکت مدیریت تولید برق جنوب فارس

پست الکترونیک: tolid.joonoob@sfpgmc.co.ir

صندوق پستی:66633-71357

 

مدیریت:07132307739 -داخلی 222

روابط عمومی:07132307739 -داخلی 188

امور مالی : 32307739